Jak wybrać najlepszą agencję reklamową?

Aby zidentyfikować i wybrać najlepsze agencje reklamowe dla marki lub organizacji trzeba poświęcić trochę czasu. Czy najlepsza agencja to ta, która wygrywa najwięcej branżowych nagród czy ta, która projektuje dobre i estetyczne materiały reklamowe? Wszystko zależy od preferencji. Nie można tego jednoznacznie określić. Jak stworzyć związek partnerski z agencja reklamową? Jakie kryteria brać pod uwagę przy jej wyborze? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na te pytania. Poniżej przedstawimy Wam pięć kroków do wyboru najlepszej agencji reklamowej.

Po pierwsze – LUDZIE
Ludzie to podstawa. Każdą firmę tworzą ludzie. Dziś to oni są kapitałem, ponieważ to ich potencjał intelektualny jest najcenniejszym dobrem firmy. Kreatywni ludzie w agencji reklamowej są jej wartością.

Po drugie – komunikacja
Ważną rzeczą jest, czy pracownik agencji przydzielony Ci do współpracy jest partnerem czy prelegentem. Ile czasu podczas spotkania poświęca opowiadaniu o dokonaniach, nagrodach, a ile koncentruje się na Twojej firmie? Czy dopytuje, próbuje zrozumieć Twoje potrzeby, czy też narzuca gotowe, szablonowe rozwiązania? Wskaźnikiem jakości agencji niech będzie liczba i trafność zadanych pytań w kontekście planowanych działań promocyjnych.

Po trzecie – research
Nie jest łatwo na konkurencyjnym rynku ocenić ofertę agencji reklamowej. Ceny i jakość świadczonych usług jest bardzo zróżnicowana. Zatem jak dokonać wyboru? Wciel się na chwilę w rolę Sherlocka Holmesa XXI wieku i przeprowadź swoje prywatne śledztwo. Postaraj się znaleźć jak najwięcej danych o agencji.Wiele przydatnych informacji znajdziesz w Internecie. Przejrzyj portoflio agencji, rekomendacje, opinie na forach internetowych (choć w tym ostatnim przypadku zachowaj ostrożność – czasem inne agencje mogą nie stosować się do zasad fair play i uprawiają czarny PR,, by zdyskredytować konkurencję). Jeśli to możliwe, uzyskaj informację o poziomie satysfakcji dotychczasowych klientów agencji ( często ich lista znajduje się na stronie internetowej agencji)

Po czwarte – kreatywność
Pamiętacie kultowe reklamy, których teksty weszły do użytku powszechnego : napoju Frugo –„No to Frugo”, browaru Żywiec – „Prawie jak Żywiec, prawie robi wielką różnicę”, Totalizatora Sportowego „…teraz to mi Lotto”? Kreatywność w branży reklamowej jest bezcenna. Niestandardowa kampania też, ale tylko wtedy, gdy dopasowana jest do Twoich potrzeb. Kreatywność powinna objawiać się również w zarządzaniu budżetem w taki sposób, aby zarówno z większego, jak i mniejszego zasobu pieniężnego uzyskać pożądany efekt.

Po piąte – partnerstwo
Agencja, współpracując na partnerskich zasadach, powinna być Twoim zapleczem: kompetentnym i odpowiedzialnym. Musicie wzajemnie się poznać, a wtedy będziecie, jak małżeństwo doskonałe.

źródło: opracowanie własne i marketer+

Przeczytaj również

Lider na rozdrożu między zyskiem a sumieniem

W świecie, gdzie Excel jest królem, a kwartalne wyniki wyrocznią, etyka lidera staje się luksusem. Czy aby na pewno? Coraz częściej mam wrażenie, że w pogoni za słupkami i procentami gubimy coś bezcennego – ludzką twarz biznesu. Wyobraźmy sobie Jana, prezesa korporacji, który stoi przed dylematem: zainwestować w ekologiczne rozwiązania,

Czytaj więcej »

Kompetencje lidera w erze AI

Ostatnie dziesięć lat na polskim rynku pracy było okresem dynamicznych zmian. Od rozwoju gospodarczego po transformację strukturalną i rosnące znaczenie technologii, rynek pracy ewoluował w sposób, który wymaga od pracowników i pracodawców elastyczności i adaptacji. W nadchodzących latach kluczowe będzie zarządzanie zmianą, rozwój umiejętności jutra i dostosowanie się do nowych

Czytaj więcej »

Lider w jednym kawałku

Wewnętrzna spójność lidera to sekret motywacji zespołu. Wiele mówi się o narzędziach motywacyjnych, systemach premiowych czy inspirujących wizjach. Jednak często pomijany jest fundament, bez którego żadna z tych metod nie przyniesie trwałego efektu: wewnętrzna spójność lidera. Czym właściwie jest ta wewnętrzna spójność? To nic innego jak harmonia między wartościami, przekonaniami,

Czytaj więcej »

Jak skutecznie delegować zadania w firmie?

Delegowanie zadań to kluczowa umiejętność, która może znacząco wpłynąć na efektywność pracy w każdej organizacji. Dobrze przeprowadzony proces delegowania nie tylko odciąża liderów, ale także rozwija umiejętności pracowników i wzmacnia zespół. W tym artykule przedstawimy kilka sprawdzonych strategii, które pomogą Ci skutecznie delegować zadania w firmie. Zrozumienie, co można delegować

Czytaj więcej »

ZAPISZ SIĘ DO NEWS LETTERA !

Subscription Form

2025 © anetagrzegorzewska.pl – wszystkie prawa zastrzeżone