Kolory i ich znaczenie w reklamie.

Kolory mogą dodawać energii lub studzić emocje. Psy­cholo­gia koloru zajmuje się tym, jak kolory wpływają na człowieka. W reklamie kolory mają swoje znaczenie. Ich zadaniem jest wywołać emocje lub uspokoić zmysły. Skojarzenia związane z kolorami powodują nasze podświadome reakcje na dany produkt, opakowanie lub jego reklamę. Jak postrzegamy kolory? Poniżej znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

Czerwony – wywołuje emocje. Stymuluje ludzi do podjęcia szybkiej decyzji i kojarzy się z nagłówkami typu: okazja, tylko teraz. Ten kolor to kolor energii. Oznacza też niebezpieczeństwo. (Coca cola, H&M, Colgate)

Pomarańczowy – określa radość i fascynację ale i determinację. Lubiany przez młodych ludzi. Stymuluje apetyt. Używany do reklamy produktów spożywczych i artykułów młodzieżowych. (CCC, Allegro)

Żółty – kolor słońca, radości, szczęścia, intelektu oraz energii. Wywołuje uczucie ciepła, kojarzy się z czasem wolnym. (IKEA, McDonald)

Zielony – kolor natury, symbolizuje wzrost, harmonię, świeżość. Określa bezpieczeństwo, jest eco, naturalny. (Starbucks, BP)

Niebieski – kolor nieba i morza. Symbolizuje stabilizację, lojalność, mądrość, wiarę i prawdę. Kolorem niebieskim najlepiej promować produkty związane z wodą, czystością, niebem i powietrzem. Nie należy stosować kolory niebieskiego do żywności, ponieważ niebieski tłumi apetyt. (Nokia, Adidas)

Czarny – moc, elegancja, tajemniczość. Daje poczucie perespektywy oraz głębi. Wyszczupla. Symbolizuje wysoki standard. (Sony, Puma)

Kolor ma znaczenie!

Przeczytaj również

5 na 5 gwiazdek od klienta

Dzień dobry! Gdzie szukać sposobów na zwiększenie rentowności biznesu? Zacznij od obsługi klienta. W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, stawianie obsługi klienta w centrum uwagi staje się istotniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dlaczego? Ponieważ przy nieograniczonych możliwościach klientów do dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w Internecie, opinie na temat

Czytaj więcej »

ZAPISZ SIĘ DO NEWS LETTERA !

Subscription Form

2022 © anetagrzegorzewska.pl – wszystkie prawa zastrzeżone

designed by Głowy do wynajęcia