Kolory i ich znaczenie w reklamie.

Kolory mogą dodawać energii lub studzić emocje. Psy­cholo­gia koloru zajmuje się tym, jak kolory wpływają na człowieka. W reklamie kolory mają swoje znaczenie. Ich zadaniem jest wywołać emocje lub uspokoić zmysły. Skojarzenia związane z kolorami powodują nasze podświadome reakcje na dany produkt, opakowanie lub jego reklamę. Jak postrzegamy kolory? Poniżej znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

Czerwony – wywołuje emocje. Stymuluje ludzi do podjęcia szybkiej decyzji i kojarzy się z nagłówkami typu: okazja, tylko teraz. Ten kolor to kolor energii. Oznacza też niebezpieczeństwo. (Coca cola, H&M, Colgate)

Pomarańczowy – określa radość i fascynację ale i determinację. Lubiany przez młodych ludzi. Stymuluje apetyt. Używany do reklamy produktów spożywczych i artykułów młodzieżowych. (CCC, Allegro)

Żółty – kolor słońca, radości, szczęścia, intelektu oraz energii. Wywołuje uczucie ciepła, kojarzy się z czasem wolnym. (IKEA, McDonald)

Zielony – kolor natury, symbolizuje wzrost, harmonię, świeżość. Określa bezpieczeństwo, jest eco, naturalny. (Starbucks, BP)

Niebieski – kolor nieba i morza. Symbolizuje stabilizację, lojalność, mądrość, wiarę i prawdę. Kolorem niebieskim najlepiej promować produkty związane z wodą, czystością, niebem i powietrzem. Nie należy stosować kolory niebieskiego do żywności, ponieważ niebieski tłumi apetyt. (Nokia, Adidas)

Czarny – moc, elegancja, tajemniczość. Daje poczucie perespektywy oraz głębi. Wyszczupla. Symbolizuje wysoki standard. (Sony, Puma)

Kolor ma znaczenie!

Przeczytaj również

Lider na rozdrożu między zyskiem a sumieniem

W świecie, gdzie Excel jest królem, a kwartalne wyniki wyrocznią, etyka lidera staje się luksusem. Czy aby na pewno? Coraz częściej mam wrażenie, że w pogoni za słupkami i procentami gubimy coś bezcennego – ludzką twarz biznesu. Wyobraźmy sobie Jana, prezesa korporacji, który stoi przed dylematem: zainwestować w ekologiczne rozwiązania,

Czytaj więcej »

Kompetencje lidera w erze AI

Ostatnie dziesięć lat na polskim rynku pracy było okresem dynamicznych zmian. Od rozwoju gospodarczego po transformację strukturalną i rosnące znaczenie technologii, rynek pracy ewoluował w sposób, który wymaga od pracowników i pracodawców elastyczności i adaptacji. W nadchodzących latach kluczowe będzie zarządzanie zmianą, rozwój umiejętności jutra i dostosowanie się do nowych

Czytaj więcej »

Lider w jednym kawałku

Wewnętrzna spójność lidera to sekret motywacji zespołu. Wiele mówi się o narzędziach motywacyjnych, systemach premiowych czy inspirujących wizjach. Jednak często pomijany jest fundament, bez którego żadna z tych metod nie przyniesie trwałego efektu: wewnętrzna spójność lidera. Czym właściwie jest ta wewnętrzna spójność? To nic innego jak harmonia między wartościami, przekonaniami,

Czytaj więcej »

Jak skutecznie delegować zadania w firmie?

Delegowanie zadań to kluczowa umiejętność, która może znacząco wpłynąć na efektywność pracy w każdej organizacji. Dobrze przeprowadzony proces delegowania nie tylko odciąża liderów, ale także rozwija umiejętności pracowników i wzmacnia zespół. W tym artykule przedstawimy kilka sprawdzonych strategii, które pomogą Ci skutecznie delegować zadania w firmie. Zrozumienie, co można delegować

Czytaj więcej »

ZAPISZ SIĘ DO NEWS LETTERA !

Subscription Form

2025 © anetagrzegorzewska.pl – wszystkie prawa zastrzeżone