Poznaj magię barw…

Ogólnie wiadomo, że otaczające nas barwy mają ogromny wpływ na naszą psychikę. Kolor żółty to wesoły kolor słońca, radości. Działa na ludzi ocieplająco i pobudzająco. Ale kolor cytrynowy męczy i wywołuje poczucie bezsilności. Barwa jaskrawo pomarańczowa pobudza. Daje poczucie ciepła i przyciąga uwagę. Przynosi radość i wzbudza zapał.
Czerwony to kolor mocny agresywny i dominujący. użyty w pomieszczeniu może wywołać gwałtowne reakcje emocjonalne. Szybko męczy wzrok. Barwa purpurowa uspokaja, wywołuje przypływ melancholii, ale może też nastrajać złośliwie. Daje uczucie świeżości i delikatności. Subtelna barwa fioletu wywołuje uczucie smutku i tkliwości. Kolor niebieski kojarzy się z dużymi płaszczyznami, budzi melancholię uczucie samotności. Zielony to kolor przyrody, wywołuje uczucie spokoju, odprężenia, odpoczynku. Sprawia wrażenie świeżości i wilgoci. Oliwkowy łagodzi jaskrawe oświetlenie i kontrasty, nadaje pomieszczeniom nastrój przytulności. Barwa brązowa sprzyja uczuciom spokoju, ciepła, ale może też dawać poczucie duszności. Odpręża, ale czasem może też przygnębiać.

źródło: optimed1.com

Przeczytaj również

5 na 5 gwiazdek od klienta

Dzień dobry! Gdzie szukać sposobów na zwiększenie rentowności biznesu? Zacznij od obsługi klienta. W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, stawianie obsługi klienta w centrum uwagi staje się istotniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dlaczego? Ponieważ przy nieograniczonych możliwościach klientów do dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w Internecie, opinie na temat

Czytaj więcej »

ZAPISZ SIĘ DO NEWS LETTERA !

Subscription Form

2022 © anetagrzegorzewska.pl – wszystkie prawa zastrzeżone

designed by Głowy do wynajęcia