Co zrobić, żeby znaleźć pracę?

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej odnotowało pierwszy spadek poziomu bezrobocia i największy przyrost ofert pracy od 6 lat. Czy jest to widoczne? Trudno powiedzieć. Fachowcy piszą, że w najbliższych miesiącach należy się spodziewać stopniowego wzrostu liczby ofert pracy. Podobno najszybciej będą mogły znaleźć prace osoby z doświadczeniem sprzedażowym, zatem zatrudniać będą branże związane ze sprzedażą detaliczną. Na drugi ogień pójdą fachowcy z branży budowlanej.Na końcu w proces rekrutacji włączą się banki i przemysł.
Absolwenci wyższych uczelni oraz maturzyści, którzy planują podjąć pracę powinni więc zadbać, aby poszukiwaniu pracy towarzyszyło spełnienie kilku zasad, oto one:
1) tylko profesjonalne CV
2) kompetencje
3) świadomość mocnych stron
4) mobilność
5) budowanie dobrych i trwałych relacji z ludźmi (networking)
6) wykorzystanie siły mediów społecznościowych
7) „co cię nie zabije to cię wzmocni”
8) ręka na pulsie sytuacji na rynku pracy
10) wiara w siebie i swoje możliwości
Życzymy pomyślnych wiatrów!

źródło: epr.pl

Przeczytaj również

5 na 5 gwiazdek od klienta

Dzień dobry! Gdzie szukać sposobów na zwiększenie rentowności biznesu? Zacznij od obsługi klienta. W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, stawianie obsługi klienta w centrum uwagi staje się istotniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dlaczego? Ponieważ przy nieograniczonych możliwościach klientów do dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w Internecie, opinie na temat

Czytaj więcej »

ZAPISZ SIĘ DO NEWS LETTERA !

Subscription Form

2022 © anetagrzegorzewska.pl – wszystkie prawa zastrzeżone

designed by Głowy do wynajęcia