9 przykazań dobrej strony internetowej

W branży, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych wszyscy wiedzą, że aby strona była dobra, musi być wykonana zgodnie z obowiązującymi zasadami. Na co zwracamy uwagę wchodząc na stronę internetową? Odpowiedź jest prosta – liczy się pierwsze wrażenie. Zatem to, co jest ważne to grafika, która powinna być ładna. Co to znaczy ładna? Bo gusta przecież są różne. Ładna to taka, który cieszy oko, ale nie przeszkadza w dostępie i przeglądaniu treści. Strona nie powinna być przeładowana zbędnymi animacjami, banerami i elementami, które mogą ją spowalniać i odwracać uwagę od treści.

Drugą ważną sprawą jest intuicyjne menu, które pozwoli w łatwy sposób dotrzeć do szukanych treści. Najważniejszym elementem menu jest kontakt, bez niego klient do Ciebie nie dotrze. Na wielu stronach autorzy nie podają swoich danych, często ograniczając się do formularza kontaktowego. Nasi odbiorcy chcą wiedzieć z kim mają do czynienia. Nie bój się podać imienia i nazwiska oraz nazwy firmy. Dodatkowo należy podać adres email oraz numer telefonu. Dane kontaktowe możesz uzupełnić linkami do portali społecznościowych.

Nie każda strona potrzebuje wyszukiwarki, zwłaszcza proste firmowe strony składające się jedynie z kilku zakładek. Jednak jeśli prowadzimy rozbudowany serwis lub sklep internetowy to wyszukiwarka jest niezbędna.

Ważną rzeczą jest aktualizacja strony. Proste firmowe strony zawierające tylko ofertę lub galerię zdjęć, mogą być aktualizowane rzadziej. Jeśli natomiast prowadzimy serwis lub sklep internetowy aktualizacja jest niezbędna. Cały czas mamy do czynienia z nowymi trendami, dobra strona się do nich dostosuje. Zmieniaj raz na 5 lat wizerunek swojej strony.

Twoja firma za pomocą strony www powinna być łatwa do odszukania w Internecie. Dlatego pozycjonuj swoją stronę. Pozycjonowanie to złożony etap, często trwający przez długi czas. Rozpoczyna się on już na etapie kodowania. Dobry kod jest jak dobry fundamentu pod budowę domu.

Zmuś swoich klientów do aktywności, włącz komentarze, ocenę produktów, zrób głosowanie. Minimum to formularz kontaktowy. Dodaj tez możliwość polubiania tekstów i udostępniania przez serwisy społecznościowe. Promuj swoją stronę! Serwisy społecznościowe , mailingi, internetowe kampanie reklamowe to dziś norma.

Pamiętaj o tym, aby Twoja strona była wykonana w nowoczesnej technologii, śledź trendy, które bardzo szybko się zmieniają. Teraz standardem są strony responsywne tzn. takie, które dopasowują się do urządzeń mobilnych.

Nigdy się nie zatrzymuj, czas biegnie. Coś, co dziś wydaje Ci się super projektem, za rok może być do zmiany.

Przeczytaj również

Lider na rozdrożu między zyskiem a sumieniem

W świecie, gdzie Excel jest królem, a kwartalne wyniki wyrocznią, etyka lidera staje się luksusem. Czy aby na pewno? Coraz częściej mam wrażenie, że w pogoni za słupkami i procentami gubimy coś bezcennego – ludzką twarz biznesu. Wyobraźmy sobie Jana, prezesa korporacji, który stoi przed dylematem: zainwestować w ekologiczne rozwiązania,

Czytaj więcej »

Kompetencje lidera w erze AI

Ostatnie dziesięć lat na polskim rynku pracy było okresem dynamicznych zmian. Od rozwoju gospodarczego po transformację strukturalną i rosnące znaczenie technologii, rynek pracy ewoluował w sposób, który wymaga od pracowników i pracodawców elastyczności i adaptacji. W nadchodzących latach kluczowe będzie zarządzanie zmianą, rozwój umiejętności jutra i dostosowanie się do nowych

Czytaj więcej »

Lider w jednym kawałku

Wewnętrzna spójność lidera to sekret motywacji zespołu. Wiele mówi się o narzędziach motywacyjnych, systemach premiowych czy inspirujących wizjach. Jednak często pomijany jest fundament, bez którego żadna z tych metod nie przyniesie trwałego efektu: wewnętrzna spójność lidera. Czym właściwie jest ta wewnętrzna spójność? To nic innego jak harmonia między wartościami, przekonaniami,

Czytaj więcej »

Jak skutecznie delegować zadania w firmie?

Delegowanie zadań to kluczowa umiejętność, która może znacząco wpłynąć na efektywność pracy w każdej organizacji. Dobrze przeprowadzony proces delegowania nie tylko odciąża liderów, ale także rozwija umiejętności pracowników i wzmacnia zespół. W tym artykule przedstawimy kilka sprawdzonych strategii, które pomogą Ci skutecznie delegować zadania w firmie. Zrozumienie, co można delegować

Czytaj więcej »

ZAPISZ SIĘ DO NEWS LETTERA !

Subscription Form

2025 © anetagrzegorzewska.pl – wszystkie prawa zastrzeżone