Hasło reklamowe czyli wyróżnik marki

Hasło reklamowe jest komunikatem przekazującym informacje o unikalnych i wyróżniających wartościach marki. To zwięzłe zdanie, znajdujące się obok znaku towarowego, które niesie przesłanie marki i jest zorientowane na silnie oddziaływanie na grupę docelową.

Po co stosować hasło reklamowe?

Każdej firmie zależy na tym, aby zwrócić uwagę potencjalnego nabywcy na reklamę i oferowany przez nią produkt,
a w konsekwencji zachęcić do jego zakupu. Dobre hasło reklamowe jest dopasowane do potrzeb grup docelowych, uwzględnia specyfikę konkurencji. Powinno odwoływać się do emocji, zwracać uwagę.

Jakie znaczenie ma hasło reklamowe

Hasło reklamowe powinno być łatwym do zapamiętania przez odbiorców komunikatem. Jako przekaz podkreślający walory produktu, hasło reklamowe wymaga ciągłego powtarzania w mediach tak, aby mogło głęboko wniknąć w świadomość klientów. Jego celowe umieszczenie w połączeniu z logo marki powoduje, że nazwa produktu i jego wyróżniki zapisują się trwalej w umysłach klientów.

Jakie są cechy dobrego hasła reklamowego?

Powinno konkretnie odnosić się do marki, prezentować główną korzyść produktu lub usługi, wyróżnić markę na tle konkurencji, pokazać jej pozytywne wartości, unikalność, oryginalność.

Forma jaką przybiera hasło reklamowe, nie może być zwykłym banałem czy oklepanym frazesem. Nie powinna powodować negatywnych reakcji i sarkastycznej krytyki. Mimo skrótowej formy, powinno zawierać jasne przesłanie i informować o czymś konkretnym. Hasło nie powinno sprawiać odbiorcy trudności w przyswojeniu i powtórzeniu. Te wszystkie właściwości wpływają na łatwość jego zapamiętania.

na podstawie : anagram.pl

zdjęcie: adinnovator.typepad.com

Przeczytaj również

5 na 5 gwiazdek od klienta

Dzień dobry! Gdzie szukać sposobów na zwiększenie rentowności biznesu? Zacznij od obsługi klienta. W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, stawianie obsługi klienta w centrum uwagi staje się istotniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dlaczego? Ponieważ przy nieograniczonych możliwościach klientów do dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w Internecie, opinie na temat

Czytaj więcej »

ZAPISZ SIĘ DO NEWS LETTERA !

Subscription Form

2022 © anetagrzegorzewska.pl – wszystkie prawa zastrzeżone

designed by Głowy do wynajęcia